למה כל משפחה צריכה ייעוץ כלכלי?

למה כל משפחה צריכה ייעוץ כלכלי?

יוקר המחייה בישראל מהווה בעיה ידועה שקשה מאוד להרבה אנשים להתמודד איתה. השכר הממוצע נמוך ביחסית לסל הקניות, ולמחיר הרכבים ולדירות, וידוע שאנשים רבים מחפשים כיצד להגדיל את ההכנסה, או להקטין את ההוצאות, על מנת להישאר עם הראש מעל למים. ברוב המקרים, קשה מאוד להבין את המצב הכלכלי, ויש נטייה לחשוב ש”יהיה בסדר”. עם זאת, הרבה מאוד אנשים נקלעים לחובות ופשוט לא מצליחים להגיע למצב מאוזן עם הכסף שלהם. לכן, עבודה עם יועץ כלכלי יכולה לעשות את ההבדל ולעזור לאנשים להתייצב כלכלית.

ייעוץ כלכלי למשפחות הוא הרבה מעבר לאדם שמגיע כדי לתת עצות יבשות, אלא איש מקצוע מוסמך שיכול לקצץ בהוצאות מצד אחד ולהעלות הכנסות מהצד השני. יועץ המעניק ייעוץ כלכלי למשפחות צריך לבחון היטב את טור ההוצאות וההכנסות של המשפחה ולתת כלים פרקטיים לשיפור המצב. ייעוץ כלכלי למשפחות יוצא מתוך נקודת הנחה שכל משפחה יכולה לחסוך ולקצץ בהוצאות, גם אם זה אומר ביטול הכבלים וצפייה בטלוויזיה ברשת, ביטול כרטיס אשראי מיותר, הסבר לגבי כדאיות של הלוואות ואפילו אפיקי השקעה עם מינימום סיכון.

יועץ כלכלי טוב גם ידע לנווט את המשפחה ולגרום לה להבין מה באמת חשוב. למשל, האם יש צורך בחגיגת יום הולדת גרנדיוזית, או שאפשר להסתפק בארוחה רומנטית בבית? לכל בחירה יש גם אלטרנטיבה, והחיים בנויים מבחירות ו-ויתורים. כאשר מראים לאנשים שהאלטרנטיבות הן פרקטיות והן עלולות למנוע מפח נפש בהמשך, עושים את חצי העבודה. נכון, יועץ כלכלי עולה כסף, שזה בדיוק מה שרוצים לחסוך, אך ייעוץ טוב הוא משתלם באופן מיידי ומחזיר את ההשקעה בתוך מספר חודשים.

מיקרו ומאקרו

מעבר לבחירות הקטנות שאפשר לעשות, צריך להסתכל גם על המקרו. ייעוץ כלכלי למשפחות כולל גם בנייה של תקציב חודשי לכל בני הבית, בחינה של המשכנתא, שהיא ההוצאה החודשית המרכזית ברוב המקרים, ושינויי מסלול אם יש בכך צורך, בדיקה של קרנות הפנסיה וכספים אבודים, התייעלות בהוצאות ובחינת כל הביטוחים של המשפחה. יש הרבה מאוד אנשים שמוציאים כספים שלא לצורך, בסכומים שמצטברים לאלפי שקלים בכל שנה. היכולת לבצע ביקורת עצמית, תוך כדי הכוונה רגשית ופרקטית יכולה לעשות את ההבדל.

הרבה מאוד אנשים מגיעים למצב בו הם לא יכולים להרשות לעצמם כל סוג של מותרות, וזה מאוד מתיש ומשפיע גם על החיים האישיים. יעוץ כלכלי טוב ילמד שלכל דבר יש זמן ומקום. כאשר מטפלים במאקרו ומגיעים למצב של תקצוב משפחתי טוב, בהתאם להוצאות החובה, יש מקום גם לקנות צעצוע גדול לילד וגם לצאת למסעדה מפוארת. כאשר עובדים עם איש מקצוע טוב, הוא יביא אתכם להבנה לגבי המצב הכלכלי שלכם, הוא ישפר אותו, והוא יעזור לכם להבין איך אפשר להביא אתכם למצב בו ההכנסות, התקציב וההוצאות לא מדירים שינה מעיניכם.

נושאים נוספים בכלכלת המשפחה: ייעוץ כלכלי למשפחות, התייעלות בהוצאות

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם