ייעוץ כלכלי » ייעוץ כלכלי למשפחות » בחינת המערך הפנסיוני

בחינת המערך הפנסיוני

לתכנן קדימה בחוכמה כדי לחיות גם בעתיד ברווחה

 בחירת הספק והמסלול הפנסיוני שלך הם מהותיים עד מאוד, שכן יש להם השלכה משמעותית לעתיד, לעתים רבות באופן יותר משמעותי מאשר המשכנתה.

כל אחד והפנסיה שלו

האם זכורות לך כל הבדיקות והבחינות שעשית לפני שבחרת את המשכנתה כדי לרכוש את הבית שלך? האם זכור לך שבחירה זאת הייתה קריטית מבחינת קביעת תנאי הפירעון שלה והעלות שלה בסופו של התהליך?

אם בחרת בספק פנסיוני לא מתאים או במסלול פנסיוני שאינו הולם את מצבך המשפחתי – עלול להיווצר לך נזק בהיקף של מאות אלפי שקלים, וכידוע לא ניתן להחזיר את הזמן אחורה כדי לתקן טעויות מסוג זה.

תהליך ייעוץ כלכלי משפחתי אצלנו

1

בחינת ההוצאות המשפחתיות

2

תקציב משפחתי לטווח ארוך וקצר

3

התייעלות משפחתית

4

כלים ומעקב שוטף לתהליך

ייעוץ כלכלי למשפחות - שעובד מהיום הראשון!

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות השאירו פרטים ואחזור אליכם

כיצד תבחר בספק הפנסיוני הנכון עבורך?

לידיעתך, קיימים הבדלים מהותיים בין הגופים השונים שמספקים אפיקים פנסיוניים.

הבדלים אלה מתבטאים בדמי הניהול, בתשואות ובפרמטרים נוספים אשר בסופו של דבר עלולים לי צור פער של עשרות אחוזים בפנסיה או בגמלה שאתה אמור לקבל בגיל הפרישה. עשרות אחוזים אלה באים לידי ביטוי בלא מעט כסף שאתה היית אמור לחסוך לרגע הפרישה.


לכן, כדאי מאוד שבעל מקצוע יסייע לך בבחינה ובבחירה נכונה של הפנסיה האידאלית עבורך – ורק עבורך.

בריצה למרחקים ארוכים – כל מטר חשוב!

בחינת המערך הפנסיוני שלך כמעביד לטובת עובדיך היא חשובה מאין כמוה. לשמחתך, אנו ב’שיערוך’ מכירים את התחום הזה היטב ויש באמתחתנו ידע לא מבוטל של עשרות שנים ושל מאות לקוחות, להם ייעצנו והנחינו בתהליך בחירת אפיק פנסיוני מתאים ומיטבי.

 

לדוגמה: הפרש בגובה של חצי אחוז בדמי הניהול השנתיים, עלול להסתכם בפער של עד 20%(!) – תלוי בתקופת ההפקדות – בגמלה החודשית שתתקבל מגיל הפרישה ואילך.

 

דוגמה נוספת (וכואבת לא פחות): פער של 1,000 שקלים בלבד מגיל 64 ועד לתוחלת הגיל הממוצע לאישה, שעומד כיום על גיל 82, יסתכם בפער כולל של למעלה מ-200,000 שקלים!

 

אנו חושבים ששתי דוגמאות אלה מספיקות כדי להבין עד כמה החלטות בנוגע לפנסיה הן מהותיות באופן קרדינלי.

 

חשוב לדעת את המונחים שאותם רלוונטי לבחון ולהשוות, שכן לכל אחד מהם יש משמעות לגבי הגמלה שתתקבל בגיל הפרישה: מסלול ההשקעה – האם זו פנסיה מקיפה או פנסיה בסיסית? האם זהו ביטוח מנהלים? אולי זאת בכלל קופת גמל. לכל אחד מאפיקים אלה תכונות שונות, יתרונות וחסרונות, את כל אלה צריך לבחון בראי המצב המשפחתי שלך באותו רגע, מצב ההכנסה, גיל ועוד.

הנה עוד כמה נתונים חשובים מאוד

שיוכלו לקבוע בצורה מהותית את גודל הגמלה שתתקבל בעת הפרישה:

גובה דמי הניהול שגובה ממך הגוף המנהל את הפנסיה לעובד- מכל הפקדה שוטפת מנוכה אחוז מסוים, וגם מהצבירה הסופית שתעמוד לזכות העובד בסוף החיסכון מנוכה אחוז נוסף.


מהי התשואה שאותו גוף מנהל מצליח להשיג עבורך באותו אפיק פנסיוני?
תשואה זאת היא בעצם הדרך שלך לדעת שאתה באמת נמצא באפיק רווחי ונכון עבורך, אבל לא רק.
חשוב גם לקחת בחשבון את רמת הסיכון של אותו אפיק פנסיוני וגם הוא תלוי במצב הפיננסי ובגיל של אותו בעל פנסיה, למשל – לאדם בן 60 לא נכון לבחור באפיק בסיכון גבוה כמו שלרווק בלי ילדים אין שום סיבה לרכוש ביטוח שארים או לבחור במסלול השקעה שמרני ונטול סיכון.

אנחנו ב’שיערוך’ בקיאים בידע זה ובשאר הנתונים החשובים, ונשמח לסייע לך לבחור ולגבש את האפיק הפנסיוני המושלם ביותר עבורך, על סמך המתאים לך וליכולותיך.


גיל הפרישה אולי נראה לך רחוק כרגע, אבל תאמין או לא – הוא מתקדם בצעדי ענק ובטוח שכשתתעורר, המצב לא יהיה גמיש.
האפשרויות המונחות לרגליך כעת לא יהיו שם בעוד כמה שנים.


אנו נשמח לייעץ ולכוון אותך לאפיק הטוב ביותר עבורך שיבטיח לך רווחה ראויה והולמת גם בגיל שבו לא תעבוד יותר. הקדם לבדוק ולמטב את השקעותיך הפנסיוניות. ככל שתעשה זאת מוקדם יותר – מצבך בעת הפרישה יהיה טוב יותר.

אם גם אתה רוצה לדאוג לרגע שבו תפרוש מבלי להיות חרד

הצטרף למאות בעלי העסקים שכבר נהנים מייעוץ מצוין לגבי האפיקים הפנסיוניים שלהם וכבר עכשיו מתחילים לתכנן מה יעשו בגיל הפרישה…

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

טופס יצירת קשר
השארו לנו פרטים

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם