ייעוץ כלכלי » ייעוץ כלכלי לעסקים » ניתוח דוחות כספיים

ניתוח דוחות כספיים

הבנת ההתנהלות של העסק שלך הוא קודם כל באחריותך

שלא תגיד שלא ידעת…

בואו נודה בדבר אחד שכמעט כל אחד מאיתנו “חוטא”: רובנו לא באמת יודעים בדיוק האם מנהל החשבונות או רואה החשבון עושה את עבודתו נאמנה… אנו רוצים להאמין שמקצועיותו, נאמנותו וקפדנותו אינן מוטלות בספק.

 

עובדה זו מצביעה על חוסר הרצון של כל אחד מאיתנו להתעסק בנושאים בהם הוא פחות מבין. רובנו מניחים שנקודות החוזקה שלנו אינן בהכרח ההבנה בכל הפרטים הביורוקרטיים והמנהליים של העסק, אלא יותר בניהול כללי של העסק – משא ומתן, גיוס עובדים מוכשרים, הבנת השוק והקטגוריה, ייצור, מכירות וכדומה.

 

לכל העניינים ה”יבשים” וה”משעממים” יש את אנשי המקצוע, הלא כן? ובכן, התשובה היא ממש לא.

ייעוץ כלכלי לעסקים - התהליך שלנו

1

בניית תזרים מזומנים המשקף מציאות

2

חיסכון בהוצאות השוטפות בעסק

3

בניית תוכנית
עבודה שנתית

4

מזעור הוצאות המס ובדיקת תמחור

השאירו פרטים ונחזור אליכם עוד היום

אני מזמין אתכם לעשות ביחד איתי תיקון כלכלי לעסק שלכם, שיחזיר לכם את השליטה הכלכלית על העסק ושיצעיד אתכם לעבר עתיד כלכלי מוצלח ומובטח.

הא'-ב' של ניהול העסק שלך

ניתוח דוחות כספיים ולימוד קריאתם הוא אחד הנושאים המשמעותיים ביותר בתהליך הייעוץ שלנו כאן ב’שיערוך’, והוא אחד הנושאים הראשונים בהם אנו מטפלים בהם במהלך השירות שאנו מעניקים, משום שרק על ידי הבנת דוחות כספיים, תוכל לבחון באופן שוטף האם מנהל החשבונות או רואה החשבון שלך עושה את עבודתו כמו שצריך ובאופן איכותי ואם הוא לא – זאת בדיוק ההזדמנות שלך לשנות את המצב, לטובת העסק שלך.

 

הבנת הדוחות הכספיים של העסק שלך והמיומנות כיצד לנתח אותם הם הכרח חשוב מאין כמוהו, הן כבעל עסק והן כמנהלו. לצערנו, רוב בעלי העסק אינם מודעים עד כמה נושא זה חשוב. רק כדי לסבר את האוזן:

 

כ-10 אחוזים מלקוחותינו (ואנו מתכוונים לאלה שבאים “מוכנים” עם כל הניירת העסקית הרלוונטית לפגישת ההיכרות) מחזירים לעצמם את מלוא העלות של תהליך הייעוץ שאנו מעניקים במסגרת הטיפול והליווי שלנו.

שליש מלקוחותינו מחזירים את עלות הייעוץ לאחר פגישת העבודה הראשונה!

לאחר ניתוח הדוחות הכספיים של העסק שלך תוכל לדעת בצורה חד-משמעית אם מנהל החשבונות או רואה החשבון שלך עושים עבודה טובה או לא. לידיעתך, עבודה רשלנית של מנהלי החשבונות או רואי החשבון גורמת לעסקים רבים נזקים בעשרות אלפי ואף במאות אלפי שקלים בשנה! נתונים אלה תלויים כמובן בהיקפי הפעילות של העסק וברמת הרשלנות של מנהל החשבונות או רואה החשבון.

 

רשלנותם של אנשי מקצוע אלה, שאמונים על ההתנהלות הפיננסית של העסק עלולה לבוא לידי ביטוי במגוון מקרים: השמטת חלק מההוצאות, סיווג שגוי של הוצאות, איחור במועדי הגשת הדו”ח השנתי, אי מקסום ההטבות והאפשרויות של הלקוח, דוגמת אי קבלת החזרי בלו למשאיות ורכבי עבודה המונעים בדיזל, רישום שגוי של הכנסות, אי שמירה על רציפות בהוצאות – למשל: חוסר תשומת לב שיש חשבוניות שכירות ל-8 חודשים בלבד או חשבוניות סלולר ל-10 חודשים בלבד וכדומה, הגשה מאוחרת של החזרים למע”מ – חשבונית הוצאה המוצגת למע”מ 6 חודשים אחרי ששולמה אינה מזכה את העסק בהחזר מע”מ, הכרה חלקית או שגויה בהוצאות הרכב, אי הכרה בהוצאות הפעלת משרד מהבית ועוד מקרים רבים ושונים שקצרה היריעה מלפרט אותם…

לסמוך, אבל לא בעיניים עצומות

חשוב לנו לציין שלא כל מנהלי החשבונות או רואי החשבון הם לא רציניים, רשלניים או לוקים בחוסר מקצועיות.

 

ברוב המקרים, מדובר למעשה בחוסר תשומת לב, שאינו נעשה בכוונה תחילה או בזדון חס וחלילה. בחלק אחר מהמקרים מדובר בחוסר ידע או חוסר תשומת לב של בעל העסק אשר לא תודרך או תוחקר כראוי על ידי רואה החשבון או מנהל החשבונות שמלווה אותו. יחד עם זאת, כפי שאנו למדים מניסיוננו, מקרים לא תקינים אלה, מהווים כשליש מסך המקרים שעברו דרכנו בשנים האחרונות.

 

לכן, אל תהססו ואל תסמכו על אף אחד חוץ מכם – דבר אחד בטוח: בדיקה רצינית ומעמיקה של הדוחות הכספיים על ידי איש מקצוע בלתי תלוי ביחד עם הקניית מיומנות לניתוח עצמי עתידי של אותם דוחות כספיים היא ללא ספק אחת מאבני היסוד של ניהול כלכלי איכותי של כל עסק.

 

אנו ממליצים לך לא לחכות שמקרים לא נעימים מסוג זה יקרו ומזמינים אותך ליצור איתנו קשר וללמוד בעצמך כיצד לקרוא כמו שצריך דוחות עסקיים ולהתחיל לדאוג לעסק שלך כמו שצריך!

הצטרף למאות העסקים שכבר מתנהלים אחרת ושלקחו את גורל העסק שלהם בידם.

ייעוץ כלכלי לעסקים - קחו שליטה על העסק!

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות השאירו פרטים ואחזור אליכם

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

טופס יצירת קשר
השארו לנו פרטים

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם