ייעוץ כלכלי לעסקים – למי זה מתאים?

ייעוץ כלכלי לעסקים – למי זה מתאים?

הקמת עסק אינה אירוע של מה בכך. עבור רוב האנשים, הקמת העסק מהווה הגשמה של חלום והפיכתו למציאות. יהיה זה בית אוכל, מקצוע חופשי, או מפעל ייצור, כולם תהליכים שלרוב מתבשלים בתוככם שנים עד שאתם מחליטים להוציא מן הכוח אל הפועל. לאחר שסוף סוף קיבלתם את ההחלטה להקים את העסק, אתם ניגשים לביצוע.

עבור רוב המקימים, ייעוץ כלכלי לעסקים נשמע כמו מילה גסה. הרי בסופו של דבר זה החלום שלי, ולמה שמישהו יגיד לי איך לעשות אותו? הרי אני יודע/ת הכי טוב מה נכון לעשות, ואין שום סיבה שמישהו אחר יתערב לי בקבלת ההחלטות, לא?

תחשבו שוב

אז זהו, שלא. הקמת עסק היא תהליך מורכב, ארוך ועמוס במכשולים, שעלולים לצרף אתכם בסופו של דבר לסטטיסטיקה של עשרות האחוזים של העסקים שנסגרים מדי שנה בישראל, רובם בשנה הראשונה להקמתם. בסופו של דבר, אם החלטתם להקים מסעדה כי הדודה מלקקת את האצבעות עם הבישולים שלכם, זה ממש לא אומר שגם מס הכנסה יאהבו את הסלט שתעשו מהחשבונות של המסעדה שתקימו.

הסתייעות בשירותי ייעוץ כלכלי לעסקים הינה הכרחית בדיוק כמו שכירת שירותי אדריכל לתכנון בית חלומותיכם. הרי אין שום סיכוי שהייתם סומכים על עצמכם בתכנון הבית שלכם אם אין לכם הכשרה מתאימה, אז למה שבהקמת עסק המצב יהיה שונה. ככל הנראה, גם לאדריכל שתיקחו יש יועץ עסקי שעוזר לו להתנהל בתחומי העסק שלא קשורים לאדריכלות.

כמובן שכל מה שנכתב כאן לעסקים לפני הקמתם, נכון גם לעסקים שכבר רצים ופועלים. אם עד היום לא הסתייעתם בשירותי ייעוץ כלכלי לעסקים זה ממש לא מבטיח שמצבכם טוב. יכול להיות שהמחסור בייעוץ הוא זה שמונע מהעסק שלכם להתפתח במקרה הטוב, או שיש לכם תקלה שאתם אפילו לא מודעים אליה במקרה הרע. את התקלה הזו אתם עלולים לגלות רק כשיהיה כבר מאוחר מדי.

במה זה כרוך?

ייעוץ כלכלי לעסקים מכסה איתכם את כל מה שקשור בהקמה או בתפעול של העסק. החל מהשגת מקורות מימון, בחירת לוקיישן, תכנון עלויות, הוצאות והכנסות ועוד. כל אלו ועוד הרבה הם דברים שאתם חייבים לשקול מראש ולהיות מוכנים להתמודד איתם. יועץ עסקי מנוסה יוכל לסייע בידכם בזמן שאתם מנווטים את דרככם במסלול המפותל של הקמת העסק.

הייעוץ עצמו מתחיל, כמו כל דבר, בפגישת הכירות. בפגישה הזו אתם תפרטו ליועץ מה המטרות שלכם, מה הרעיונות והפנטזיות שלכם ואיך חשבתם להשיג אותן. תפקידו של היועץ הוא לערוך עבורכם את רשימת המשימות ולהכשיר עבורכם את הדרך, על מנת שהחלומות הללו אכן יצאו לפועל. בהיעדר ייעוץ כזה, גם אם תצליחו להגשים את החלום, הוא עלול לגוז תוך זמן קצר.

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

טופס יצירת קשר
השארו לנו פרטים

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם