ייעוץ כלכלי » ייעוץ כלכלי לעסקים » בניית תוכנית עסקית

בניית תוכנית עסקית

הבסיס הנדרש להתחלה מוצלחת של כל עסק

המצפן של העסק שלך בתחילת דרכו

תאר את עצמך במצב הבא: אתה עומד לצאת לטיול אתגרי באזור שטרם ביקרת בו ואתה יוצא אליו מבלי שתכננת את המסלול, בלי GPS, בלי WAZE ואפילו בלי מפה. סביר להניח שבמקרה הטוב תלך לאיבוד די מהר ובמקרה הרע תיאלץ לקרוא בסופו של דבר ליחידת חילוץ…


פתיחת עסק חדש דומה מאוד לאותו טיול שהזכרנו כאן. כמו שלטיול שכזה צריך לעשות הכנות רציניות מראש: לדאוג לתקציב ולציוד המתאים, לקבוע מסלול, לבדוק לגבי מצב מזג האוויר באותו אזור, סכנות בשטח ועוד – תכנית עסקית איכותית תפרט את כל אותם הגורמים והתרחישים שעסק בתחילת דרכו עלול להיתקל בהם.

ייעוץ כלכלי לעסקים - התהליך שלנו

1

בניית תזרים מזומנים המשקף מציאות

2

חיסכון בהוצאות השוטפות בעסק

3

בניית תוכנית
עבודה שנתית

4

מזעור הוצאות המס ובדיקת תמחור

השאירו פרטים ונחזור אליכם עוד היום

אני מזמין אתכם לעשות ביחד איתי תיקון כלכלי לעסק שלכם, שיחזיר לכם את השליטה הכלכלית על העסק ושיצעיד אתכם לעבר עתיד כלכלי מוצלח ומובטח.

אז איך בונים תכנית עסקית?

בזכות בניית תכנית עסקית איכותית, עסק בתחילת דרכו יידע כיצד להתמודד עם כל תרחיש שיקרה לעסק – גרוע, סביר וטוב – ובהתאם יוכל להיערך לכל אחד מתרחישים אלה.

תכנית עסקית עומדת בבסיס ההקמה של העסק והיא תנאי הכרחי להצלחה עסקית בשלבי החיים הראשונים של העסק. תפקידה המרכזי של התכנית העסקית הוא לאפשר לבעלים לחזות את תזרים המזומנים והרווח הצפויים על פי כל התרחישים האפשריים השונים, ובעיקר בתרחישים הפחות אופטימיים.

לכן, תכנית עסקית רצינית ומקצועית בוחנת גם את תזרים המזומנים של העסק וגם את רווחיותו, הן ברמה החודשית בשנה הראשונה והן ברמה השנתית באמצעות תחזית לארבע השנים הבאות. אנחנו בחברת ‘שיערוך’ יודעים ובקיאים בכל רזי השלבים שבהכנת תכנית עסקית איכותית ואמינה ונשמח להעניק גם לך את כל הליווי, המידע והייעוץ הנדרשים שלך בעת הכנת התכנית העסקית לעסק שלך.

תוכנית עסקית איכותית מורכבת משני חלקים:

חלק מילולי, שמנתח את ההיבטים השיווקיים והמכירתיים של העסק, המוצר, המתחרים ועוד. בחלק זה נתאר את פעילות העסק ואת הסביבה בו הוא יפעל. בחלק זה יופיע גם חקר שוק נרחב ותוגדר האסטרטגיה העסקית וקהל היעד הפוטנציאלי. כאן גם יוצגו היתרון היחסי של העסק, ניתוח ההזדמנויות והאיומים בשוק לצד בחינת חזקות וחולשות החברה (מודל SWAT) וייקבע תמהיל שיווק מדויק ונכון לפי מטרות הפעילות.

 

חלק מספרי, שמנתח את המשמעויות הכלכליות של הקמת העסק ופעילותו, מרכז את עלויות ומשמעויות ההקמה ומאפשר לבעל העסק תחזית סבירה של ההתנהלות הכלכלית העתידית של העסק במספר מצבי טבע אפשריים. בחלק זה יפורט מידע פיננסי רב וחשוב כגון: סכום ההשקעה שנדרש לצורך הקמת העסק, צפי תקופת החזר על ההשקעה, שיעור התשואה על ההשקעה, תחזית ההכנסות לשנים הקרובות, שולי הרווח הצפויים בכל שנה, שיעור הרווח הנקי מהמחזור בשנים בהם יש רווחיות ועוד.

 

התחזית הפיננסית שתופיע בתכנית העסקית תהיה מבוססת על הנחות יסוד שמשקפות בקירוב את ביצועי העסק בפועל. בנוסף, התחזית הפיננסית תתפקד גם כתקציב עבודה חודשי המפרט מה צפויות להיות ההכנסות, ההוצאות וההשקעות בכל זמן נתון. ככזאת, התכנית העסקית תאפשר לבעל העסק לאמוד את ביצועי העסק ברמה חודשית, על מנת שיוכל לבצע שינויים או תיקונים נדרשים, תוך כדי תנועה.

כתיבת תכנית עסקית – להקדים תרופה למכה

בישראל נפתחים 45,000 עסקים חדשים ונסגרים 41,000 בשנה.

חלק ניכר מהעסקים שנסגרו, הוקמו קרוב לוודאי ללא כתיבת תוכנית עסקית או מתווה של תוכנית כלכלית מסודרת. במרבית המקרים הללו רוב או כל ההשקעה וההון העצמי של היזם הושקעו בשלב הקמת העסק, כך שלא נותר ליזם כסף לתפעול שוטף או הון חוזר, משכורות, שכירות או מלאים הדרושים בתחילת הפעילות.


התכנית העסקית שאנו נערוך ביחד איתך לא רק תעשה את הכל כדי למנוע מהעסק שלך להגיע למצב זה, אלא גם תיתן לך פתרונות אופרטיביים במקרים לא קלים שכאלה, שיעזרו לעסק שלך להיחלץ מהם ולהמשיך הלאה ולהתפתח.


אם גם אתה מעוניין לצאת לדרך עסקית חדשה, באופן הטוב ביותר שקיים עבור העסק – הצטרף למאות בעלי העסקים שכבר נעזרו בנו בכתיבת ובניית תכנית עסקית, ונהנים מעסק שמתפקד באופן נכון ושיודע גם לאן הוא רוצה להתקדם.

ייעוץ כלכלי לעסקים - קחו שליטה על העסק!

לקביעת פגישת ייעוץ ראשונית ללא עלות השאירו פרטים ואחזור אליכם

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

טופס יצירת קשר
השארו לנו פרטים

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם