ייעוץ פיננסי – ההבדל בין שגשוג עסקי או כשלון כלכלי

ייעוץ פיננסי – ההבדל בין שגשוג עסקי או כשלון כלכלי

לכל אדם המחזיק בבעלותו עסק כלשהו, חלפה לפחות פעם אחת מחשבת חרטה במוחו. אין מנוס מבעיות ומכשולים, הקשיים צצים ונערמים על כל צעד ושעל ומגיעים מכל מיני כיוונים, וגם בדמיונותיו השחורים ביותר של בעל העסק, לא חשב שכך יקרה.

הקשיים המוכרים והנפוצים ביותר נוגעים בעיקר לתחום הפיננסי. ההוצאות רבות מההכנסות, הבנקים והנושים לוחצים, והאופק מבחינת חסכון עתידי לא נראה מזהיר במיוחד. ועל כן, אחת האפשרויות היחידות שיכולות להוציא את אותו העסק מן הבוץ אליו שקע, היא סיוע בשירותי תכנון וייעוץ פיננסי מקצועיים, המוצעים על ידי בעלי מקצוע המומחים בתחום.

תכנון וייעוץ פיננסי

אותם יועצים פיננסיים, עוסקים בייעוץ ותכנון פיננסי לעסקים כאלו. הם מלווים אותם מתחילת רגעי המשבר ועד ליציאתם מהם, והתקדמותם הרחק מן הבעיות והקשיים אל עבר הניצול המקסימלי של הפוטנציאל הגלום בעסק,  ואל תחילת ראיית פירות ותוצאות.

כמובן שלכל בעל עסק נתונה הזכות לבחור האם הוא מעוניין בייעוץ שכזה. ואמנם לעיתים תכופות ניפגש עם בעלי עסקים הטוענים שיצליחו לשמר את העסק שלהם בתנופה, וגם אם הוא כרגע קצת בשפל, הם עדיין מאמינים ביכולותיהם. אך טעותם היא יסודית, ועלולה לעלות להם לבסוף בהמשכיות קיימות העסק. כי הרי אותו עסק קיים בשוק הרחב והפתוח, בכל יום עלול לקום נגדו מתחרה, או אפילו עלול להיווצר חוסר עניין בשירותיו וכיוצא בזה. וחוץ מזה, אם בעל העסק הוא האדם היחיד הנותן ביקורת לפעילותו, יקשה עליו לשאוף גבוה ולכוון עצמו למיצוי הפוטנציאל שיכל להשיג על ידי ייעוץ חיצוני. וכמובן שתוצאות החלטות כאלו ידונו את אותו עסק לכשלון מוחץ.

איך תכנון וייעוץ פיננסי יעזרו לעסק שלך?

ייעוץ פיננסי בעצם יוצר סדר וארגון, שהם בעצם בסיס חשוב לכל הקמת עסק. היועץ נפגש עם בעל העסק, מבין את חזונו ורצונותיו, עוקב אחר ניהול העסק, ומבצע בעצם אבחון מקיף, הבודק כל פעילות נכונה ומוטעית שנעשתה בו. לאחר מכן מתחיל היועץ לתת את הנחיותיו המתחילות בעצם את הטיפול והפיכת המשוואה משלילית לחיובית.

מלבד הייעוץ להמשך תקין של העסק, יתכנן היועץ עם בעל העסק גם תוכנית עתידית היוצרת חסכונות ורווחים עתידיים, עליהם יוכל להשען העסק בעיתות משבר, ועל ידי כך תמנע למשל ההחלטה לקחת הלוואות בריבית גבוהה וכיוצא בזה.

בעצם תפקידו של הייעוץ הפיננסי חשוב ביותר, כי הרי מלבד פעילותו הרבה למען המשך תקין של העסק בעתיד, הוא גם יכול לקחת עסק הכושל בכל קנה מידה אפשרי, ולשנות את דרך הפעילות בו כך שלא יפגע החזון וייעוד העסק, ולהופכו ממקום המייצר הפסדים וכאבי ראש, למקום יעיל, רווחי ומשגשג, הממצה את הפוטנציאל שבו.

לסיום, ייעוץ פיננסי בליווי צמוד וקבוע בצורה חודשית או שבועית, מומלץ לכל בעל עסק, ובכל מצב, בכדי לוודא רציפות והמשכיות תקינה.

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם