איך מתנהל ייעוץ כלכלי לעסקים?

איך מתנהל תהליך של ייעוץ כלכלי לעסקים

כמעט לכל אחד מאיתנו במהלך חייו, היה חלום כלשהו להקמת עסק מצליח. עסק שהוא ינהל לפי שיקול דעתו ורצונותיו, ובעצם יהיה ה”בוס” של עצמו. ואכן, רבים הם האנשים שבאמת מגשימים את חלומם, ומצלחים לפתוח עסק כלשהו.

ייעוץ כלכלי ותכנון פיננסי

אך כמובן, שההבדל בין חלום ומציאות לפעמים גדול מאוד, ואותם אנשים נתקלים בקשיים עצומים בתחילת דרכם, כמו החזרי הלוואות לדוגמה, או אי יכולת לשמור על תזרים מזומנים חיובי ועוד. וכמו שכולנו מכירים את הסטטיסטיקה, רק עסק אחד מתוך חמישה, אכן מצליח לצלוח את שנתו הראשונה, ולהתקדם בכיוון שנראה חיובי. ולכן, בדיוק משום סיבה זו, מומלץ לבעלי עסקים לקחת ייעוץ כלכלי לעסקים שבבעלותם.

המטרה העומדת בפני אותם יועצים היא, לעשות את הדבר שנראה כבלתי אפשרי, ולמנף את העסק, כך שלא רק שיצליח לשרוד, אלא אף יצליח להכניס כסף ולחסוך לעתיד.

ייעוץ כלכלי ותכנון פיננסי מתאימים כמובן לכל סוג של עסק, ולכל שלב בו הוא נמצא, ולא רק בשנתו הראשונה.

כמובן שתמיד נוכל למצוא בעלי העסקים שיטענו שהם יודעים לנהל את עסקם בצורה טובה יותר מכל גורם חיצוני, ואין צורך “לבזבז” כסף על ייעוץ שכזה. אך טענה זו מוטעית מיסודה, מכיוון שגם אם נצא מנקודת הנחה שאותו בעל עסק מומחה גדול בענייני הפיננסים, עדיין נקודת המבט שלו לא תהיה אובייקטיבית כמו אותה נקודת מבט של יועץ חיצוני. וכמו כן, כמות הכסף שיוציא בעל העסק על הייעוץ, תהיה מינורית בהשוואה לכמות שיוכל לחסוך על ידי שימוש בשירות זה.

איך מתנהל תהליך של ייעוץ כלכלי לעסקים על קצה המזלג?

שמתחילים בעצם בתהליך הייעוץ, שמלווה כמובן על ידי יועץ צמוד במהלך כל התקופה, קודם כל עושים בדיקה מקיפה בהסטוריית העסק מתחילתו. זאת אומרת, בדיקת סטטוס הלוואות וחובות כלשהם ומצב החזרתם, בדיקת דו”חות הכנסות והוצאות ועוד. נקודת התחלה זו, נותנת לנו מצב עדכני של העסק, והיכן נקודות התורפה שלו, ובעצם איפה נצטרך לתת דגש על מנת לפתור בעיות ולייצר הכנסה גדולה יותר.

לאחר שהבנו בעזרת התבוננות מקצועית היכן הבעיות נמצאות, ניגש למלאכת הטיפול, אשר הינה מלאכה היכולה להזכיר לנו במעט כיצד רופא מטפל בחולה- בתחילה הוא מאבחן את הבעיה וסיבותיה, לאחר מכן בורר לעצמו את הדרך הנכונה לטפל בה על ידי הידע והניסיון שצבר, ואחר כך מטפל בה בכל הכלים העומדים לרשותו.

לאחר מכן, חוץ מהמשך עזרה פיננסית בכל הנוגע לעסק כגון, ביטוחים, תזרים מזומנים, אשראי, ובניית חסכון עתידי, הדגש יהיה יותר על השרשת השינויים שנלמדו, והטמעתם בצורה חלקה ונכונה בעסק. ואכן עם הזמן שיעבור, השינויים יהיו קלים יותר להבנה, ויהפכו בעצם מחידושים לא מוכרים, לדרך הקבועה בה מתנהל העסק. ומכאן הדרך סלולה להמשך תפקוד תקין של העסק, ובעצם תחילתו של עסק פורה ומשגשג.

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם