ליווי כלכלי לעסקים

ליווי כלכלי לעסקים

יזם או בעל עסק מונע לרב מרצון להקים משהו חדש, מרצון לפעול ולנהל אותו ומרצון כמובן להתפרנס בכבוד ולהרוויח. אין זה אומר שהוא בעל כל הידע הדרוש לשם כך ולראיה, עסקים רבים מתנהלים באופן חובבני ואינם מצליחים לשרוד זמן רב. לכן, כפי שאנו נעזרים בבעלי מקצוע שונים כדי להיטיב עם עצמנו, כדי להצליח, כדי להיות בריאים, משכילים וכדומה, כך גם בעסקים. כדאי והכרחי להיעזר באנשי מקצוע וכשמדובר בהקמת עסק או בניהול עסק קיים, נדרש סיוע של ליווי כלכלי לעסקים. ליווי אישי וצמוד לאורך תחנות שונות בחייו של העסק, הן משלב הקמתו וכלה בזמנים קשים בשוטף או אף משמחים בעת הרצון לצמיחה.

מדוע ממש הכרחי להסתייע בליווי כלכלי

הקמה וניהול עסק הם פעולות מאתגרות. כמו כן מצב המשק גם הוא לרב מאתגר. מכאן שקשה מאוד לעמוד באתגרים הללו ועוד להצליח, אם אין את העזרה המקצועית הנדרשת לכך – ליווי וייעוץ כלכלי לעסקים. באמצעות ליווי זה ניתנים הכלים והידע הנדרשים לניהול כלכלי נכון ויעיל של העסק – ניהול מאורגן ומחושב של תזרים מזומנים שמהווה את החמצן עבור העסק, פיקוח על הרווחים וההשקעות, ניהול נכון של גביית חובות (קיום דוחות גיול חובות). באמצעות ליווי כלכלי ניתן להגיע למצב של שליטה בתפקוד העסק ומכאן גם לרווחים, לצמיחה ולאפשרות לניצול הזדמנויות עסקיות מקדמות. הליווי הניתן מותאם לכל עסק ועסק על פי מאפייניו התפקודיים.

עבור עסק חדש – תהליך הליווי מתחיל בהכנת תכנית עסקית המותאמת ונתפרת במדויק לעסק הספציפי כהמשך לחזון הרעיוני, בדיקת הכדאיות הכלכלית ומתן כלים להתנהלות שוטפת, מאורגנת אשר תביא לרווחים הרצויים ולצמיחה.

עבור עסק קיים – תהליך הליווי הכלכלי מתחיל בניתוח מעמיק ואיכותי של ההתנהלות העסקית ובהתאם לנתונים המתקבלים מועברים כלים מקצועיים ולמידת אסטרטגיות מקדמות ומועילות לשם שיפור וקידום העסק.

איזה יועץ אנחנו רוצים

לאחר הבנת החשיבות הרבה וההכרחית לסיוע בליווי כלכלי לעסק גם אם הוא רק בתחילת דרכו וגם אם הוא כבר ותיק בסביבה, מגיע השלב של בחירת היועץ העסקי המקצועי והמיומן. בעת בחירת היועץ יש לקחת בחשבון את בחינת היקף ידיעותיו ומיומנויותיו בתחום העסקי והפיננסי היות וניהול עסק מורכב מתחומים מגוונים המצריכים בכל אחד מהם התנהלות נכונה ויעילה וכן קיימים מצבים שונים בהם עסק קיים נדרש לעזרה בייעוץ לשם פתירת בעיות ולשם קידומו. כן יש לבחון ולחקור את מידת האמינות של היועץ והדיסקרטיות שהוא מעניק.

יועץ ומלווה עסקי מיומן ומקצועי יוכל לזהות מיד את נקודות החוזק ונקודות התורפה של העסק ושל בעליו, לזהות את דרך ההתנהלות המסוימת והייחודית, להבין היטב את מאפייניה של הסביבה בה פועל העסק כולל נתונים לגבי מתחריו, ולהתייחס התייחסות מקצועית, מדויקת וממוקדת לכל היבט נוסף בעסק.

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם