ייעוץ כלכלי לעסקים

ייעוץ כלכלי לעסקים

שאלה רטורית לבעלי העסקים שבינינו: מי רוצה עסק מצליח? מעבר לכך שהשאלה היא רטורית והמשמעות לכך היא שהתשובה עליה ברורה, עדיין לא כל העסקים מצליחים ולא כל העסקים ממריאים ולא כל העסקים מעניקים רווחים לבעליהם. מדוע בעצם? מה מונע את הצלחת העסק למרות שבעליו מאוד מעוניין בכך?

אחד המניעים העיקרים שמונעים את הצלחתו של עסק הוא אי קבלת עזרה מקצועית, ליווי ויעוץ בשלבי חייו השונים, החל משלב החזון וכלה בעת תפקודו המלא. היות ועסק זו מטריה לכל כך הרבה תחומים שמשיקים אחד לשני, נדרש ידע רב ומקיף לגבי הקמה וניהול תקין ורווחי של עסק, ללא תלות במהותו. קורה לא פעם שאדם חולם להקים עסק מאפס, התואם את תחומי העניין שלו ו/או את כישרונותיו. מעבר להגשמה האישית קיים תמיד גם החלום להתפרנס מכך בכבוד ואף יותר, לאפשר רמת חיים גבוהה, הכרה, השפעה ועוד. לשם הגשמת חלום זה נדרש להשקיע ולנהל כספים רבים, אפילו עוד בטרם החל העסק להניב פירות, שלא לדבר על ניהול כספים בשוטף. ייעוץ כלכלי לעסקים נדרש בדיוק לשם כך.

איך תורם ייעוץ כלכלי לעסק

ייעוץ וליווי כלכלי מתאים לכל עסק ולכל שלב שבו הוא נמצא, הן מהשלב בו מתגבש החזון העסקי, הן באחד משלבי ההקמה והן בשלב שבו העסק כבר עובד, כעסק ותיק או צעיר. ייעוץ זה ניתן לצורך ניהול כלכלי איכותי שמקדם וממריא את העסק. פעמים רבות טועים בעלי עסקים בהסתמכם על ידיעותיהם בלבד והתוצאות מדברות בפני עצמן. לנהל עסק גם מבחינה כלכלית דורש בהחלט ידע וניסיון מקצועי.

ניהול כלכלי חובק מספר פעולות הכרחיות שבכל אחת מהן נדרשים ידע ודרך עבודה נכונה ויעילה. אחת הפעולות העיקריות הן ניהול נכון ומסודר של תזרים מזומנים. המשמעות היא ניהול האופן שבו נכנסים כספים אל העסק (כתמורה לפעילות השוטפת, מהשקעות חיצוניות, מהלוואות) ויוצאים ממנו (תשלומים לספקים, לעובדים, שכירות, ציוד, פירעון הלוואות), כאשר מטרת העל היא לאפשר מצב בו קיים מספיק כסף מזומן בעסק לצורך התנהלותו השוטפת וכן ליצירת רווחים ובטחון מעבר לכך. משמע, כסף מקיים עסק. חד משמעית. ניהול מסודר של תזרים מזומנים יכול לאפשר זאת. יתרון נוסף בניהול מסודר זה הוא העלאת הסיכוי לקבל, בעת הצורך, הלוואה מהבנק אשר מבקש לראות ולבחון תזרים מזומנים מסודר כתנאי למתן ההלוואה.

לשליטה מלאה וניהול יעיל של תזרים המזומנים נדרש לעבוד עם דו”חות אשר כוללים בתוכם את כל הכספים הנכנסים אל העסק ויוצאים ממנו, כולל אלו שצפויים ואלו שמועד ביצועם חלף. לשם בנית הדו”ח ובנייה של תזרים המזומנים מומלץ להסתייע ביועץ כלכלי אשר מעבר לעזרתו ביצירת ארגון וסדר בניהול השוטף, יוכל היועץ גם לסייע לעסק להגיע למצבים של ניצול הזדמנויות עסקיות לשם התרחבותו וצמיחתו.

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם