איך תורמת תוכנית כלכלית למצבנו הפיננסי?

איך תורמת תוכנית כלכלית למצבנו הפיננסי?

תכנון מוקדם ועמידה בתוך מסגרות אלו שתיים מהתכונות הכי חשובות בעולם הכלכלה. אי אפשר להיות “ספונטניים” עם ההוצאות, אי אפשר שלא לתכנן ולבנות תוכנית, וכל עבודה חובבנית או כזו שכוללת גישה של “יהיה בסדר”, יתפוצצו לבסוף בפנים. כולם יודעים שיוקר המחייה בישראל הוא לא פשוט, והמשכורות הממוצעות פשוט לא מספיקות לחיים שכוללים מעט מותרות אצל רוב המשפחות. עם זאת, עם בנייה של תכנית כלכלית נכונה אפשר לחסוך בהוצאות, להגדיל הכנסות ובעיקר להישאר עם היד על הדופק ולשלוט על העתיד הכלכלי שלכם.

ניהול תקציב משפחתי

בניית תוכנית כלכלית איכותית צריכה להיעשות באמצעות איש מקצוע שיעזור למשפחה להבין את מצבה, להפנים אותו, ולרצות לשפר אותו. תהליך של ייעוץ כלכלי למשפחה הוא אינו תהליך כלכלי גרידא, אלא גם תהליך רגשי שיוצא מתוך הבנה שאם לא יהיה שיפור – ילך ויהיה גרוע יותר. בניית תוכנית כלכלית היא הבסיס לתהליך ייעוץ למשפחה, שכן הוא נותן מסגרת להוצאות ומכניס את כל המשפחה למצב חשיבתי אחר. תוכנית כלכלית לא חייבת להיות נוקשה מדי ויכולה אפילו לכלול תקציב מותרות, רק חשוב שההתנהלות תגיע אחרי תהליך מחושב.

תכנון פיננסי

כל אדם עובד קשה כדי לפרנס את המשפחה שלו, ומתסכל מאוד לדעת שזה לא מספיק. מעבר להוצאות הברורות, כמו משכנתא, דלק ואוכל, יש רצון גם לקנות בגדים ולצאת למסעדות. אנו עובדים כדי לפרנס, אך גם כדי ליהנות. לעיתים, נראה שפשוט אי אפשר ליהנות, ושהתשלומים גבוהים מדי. עם זאת, תמיד אפשר לחסוך אם בוחנים את המצב הכלכלי, ומתחילים לבצע ויתורים שלב אחר שלב. מנגד, אפשר גם לבצע פעולות שיוסיפו להכנסה, כמו השקעות נכונות יותר או חיפוש כספים אבודים בקופות ובקרנות ישנות. זוהי בדיוק העבודה של יועץ כלכלי.

תוכנית כלכלית

תוכנית כלכלית חשובה לא רק למשפחות, אלא גם לעסקים. המטרה העיקרית של כל עסק היא להרוויח, וגם כאן, אי אפשר להתנהג בחיפזון או ללא הכוונה. עסק לא יכול להיות ספונטני והוא גם חייב לעמוד בחוקים ותקנות מכל מיני סוגים. לכן, יועץ כלכלי עסקי טוב אשר בונה תוכנית עסקית פרקטית צריך להסתכל על הרווחים, ההוצאות וכן על התחזיות העתידיות כדי לדעת איך העסק צריך להתנהל עם ההשקעות והתוכניות העתידיות שלו.

יועצים כלכליים נועדו כדי לשפר את המצב הפיננסי של משפחות ועסקים כאחד. אמנם יעוץ משפחתי ועסקי הם שני דברים שונים, אך בסיסם דומה והוא מתחיל בבניית תוכנית כלכלית אפקטיבית תוך כדי ראייה נקודתית. עמידה בתקציב היא חשובה בכל גוף, ואף אחד לא רוצה להיכנס לחובות, לקחת הלוואות או חלילה לסגור עסק. חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע, גם אם יש רווח, אך הוא קטן יחסית. תקציב טוב יגרום לכם להוריד הוצאות ולהגדיל הכנסות באופן שהוא כמעט מיידי, תוך כדי ויתורים שייראו בהתחלה קשים, אך יהפכו קלים יותר עם הזמן.

השאירו פרטים

בואו נצא לדרך משותפת

הגעת להחלטה הנכונה

אני כאן
לעזור לכם